Dlaczego warto czytać książki Katarzyny Grocholi

Katarzyna Grochola nie przez przypadek jest jedną z najpopularniejszych pisarek w Polsce. Jej książki sprzedają się w rekordowych nakładach, które przekraczają nawet 4 miliony sztuk. Zdobyła uznanie zwłaszcza wśród czytelniczek, które cenią ją za opowiadanie historii z kobiecej perspektywy. Nie dziwi zatem sukces ekranizacji jej książek. Dlaczego Katarzyna Grochola jest tak popularna i które jej książki szczególnie warto przeczytać?

Skąd wynika popularność Katarzyny Grocholi?

Katarzyna Grochola zawdzięcza swoją popularność umiejętności łatwego docierana do czytelnika. Nie bez przyczyny jej książki czytają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co prawda odrobinę więcej jest tych pierwszych, ale autorka znana jest z ciekawych postaci męskich. Popularność Grocholi wśród czytelniczek wynika po części z autentyczności, gdzie wiele kobiet utożsamia się z bohaterkami powieści.

Książki autorki są bardzo ciepłe i dodają otuchy. Co prawda Grochola lubi trochę podkoloryzować rzeczywistość, ale robi to w uzasadniony sposób. Opowieści są przy okazji dobrze napisane pod kątem fabularnym, dlatego nie dziwi popularność ekranizacji. Świetnie łączą wątki komediowe ze scenami dramatycznymi, przez co czytelnik odczuwa zarówno radość, jak i smutek. Ciężko o drugą taką autorkę w Polsce, która tak zręcznie żongluje emocjami w swoich historiach.

Najciekawsze książki autorki

Katarzyna Grochola wydała mnóstwo świetnie sprzedających się książek. Najpopularniejsze z nich doczekały się ekranizacji i to właśnie one uznawane są za najlepsze. Chodzi tu “Nigdy w Życiu!” oraz “Ja Wam Pokażę!”. Wybrało się na nie łącznie kilkuset tysięcy Polaków. Jeszcze więcej sprzedało się książek, których było prawie milion. Opowiadają one o bohaterce o imieniu Judyta, która musi ustabilizować sobie życie po stracie ukochanego. Musi ona na nowo rozpocząć swoje życie, co wiąże się z wieloma radosnymi, jak i smutnymi sytuacjami. Na szczęście na swojej drodze spotka wielu nowych ludzi, w tym nową miłość swojego życia. Musi najpierw poradzić sobie z trudną sytuacją materialną. Rozwiązanie tych problemów zaskoczy niejednego czytelnika.

News Reporter